تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

صدای مظفرالدین شاه قاجار....تکرار از آرشیو 

براساس قولی که داده بودم این هفته هم صدایی از میان صداهای منحصر به فرد برای شما تهیه کردم این صدا مربوط به برهه ای از زمان ماست که سرنوشت کشور به طریق دیگری رقم خورد .آغاز تحول اجتماعی بزرگ روزگار ما چند ماه پس از ضبط این صدا صورت گرفت . هرچند دوران ستم پادشاهان پس از گذشت سالها سپری شد ، اما شنیدن صدای واقعی نخستین پادشاهی که صداو تصویر آن بدست نسل فعلی رسیده حتما منحصر به فرد است.امیدوارم نسل جوان ما به تاریخ سرزمینمان بیشتر توجه کنند وبا شنیدن صداهای مستند شخصیتهای روزگار دور و نزدیک قدری بیاندیشد و با جستاری بجا و سزا گذشته خود را باز شناسد وبا سربلندی به آبادانی ایران سبز بپردازد . صداها باخود پیامهای متفا وتی دارند و هر کس به قدر خود از آن بهره می برد .شما چقدر از شنیدن صداها بهره می برید ؟!!!!
بگذریم صدای انتخاب این بار مربوط به پنجمین شاه دوره قاجارـ مظفرالدین شاه قاجار است این صدا با حضور اتابک اعظم و وزیر امور خارجه گفته شده است . برای آشنای بیشتر شما با مظفرالدین شاه مطلبی را برای شما در نظر گرفتم که در قسمت زیر دریافت می کنید.
برای درک بهترسخنان شاه قاجارمتن آن بصورت مکتوب در زیر درج شده است .

دریافت صدا

 


سخنان مظفر الدین شاه


"...تا حالا كه... جناب اتابک اعظم از خدمات صادق ولایق شما....که چهل سال است که خدمت می کنید ، از همه خدمات شما راضی هستیم بخصوص این سه ، چهار ساله ای که در وزارت خودتان کار می کنید وانشالله عوض اینها را ، همه را به شما مرحمت خواهیم فرمود و شما هم ابدا ذره ای در خدمات خودتون انشالله قصور نخواهید کرد و مرحمت ما را به اعلای درجه نعمت به خودتان بدانید.
انشالله الرحمن بعد از چهار صد سال که خدمت می کنید امیدوار هستم که همیشه خوب باشید واین خدماتی که به من میکنید ،واسه مملکت ایران می کنید البته از خداوند او را ........بی ...... بی عوض نخواهد گذاشت.
انشالله عوض او را هم خدا وهم سایه خدا که خودمان باشیم به شما خواهم دادواز خدمات همه وزرا هم راضی هستم و شما خدمات همه را حقیقتا خوب عرض می کنید وهمه را به موقع عرض می کنید."
 

|+| نوشته شده توسط شاهد در یکشنبه 7 آبان 1385 و ساعت 07:10 ق.ظ | نظرات