تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

گوینده رادیو بی بی سی کتاب تاریخ آذربایجان را می نویسد

فردی به نام الهام علی بیگلی طی قراردادی با وزارت آموزش و پرورش كشور جمهوری آذربایجان به دنبال تهیه و تدوین كتاب درسی تاریخ آذربایجان بصورت تصویری است.

به گزارش سایت "عارف نیوز"علی بیگلی تبعه آذربایجان و تهیه كننده گوینده بخش آذری زبان رادیو B.B.C در لندن بوده كه به تازگی از این بنگاه خبری جدا شده و به باكو برگشته است .

وی طی تماس با یكی از افراد رابطش در ایران اظهار داشته است كه یك شركت خصوصی تاسیس كرده  و با آموزش و پرورش در جهت تهیه كتاب قرار داد بسته و

از شما می خواهم كه تصاویربناهای تاریخی و مهم شهرهای آذربایجان ایران راتهیه و برای من ارسال نمایید . براساس این گزارش در ین كتاب تاریخ درسی (آتا یوردو و یا سرزمین پدری) نسبت به هفت استان ایران ادعای ارضی شده است!!!!!!!!

                                                     

منبع

|+| نوشته شده توسط شاهد در یکشنبه 30 مهر 1385 و ساعت 09:10 ق.ظ | نظرات

موذن خوش لهجه

               

           

                     

سید ابوالحسن مختاباد:

زندگی شهری سبب شده است تا بسیاری از روابط و مناسبات، در پیچ و خم آن گم شود.

روابطی كه گاه با شنیدن خبری و خواندن نكته ای همانند كوهی از خاطرات بر سرت آوارمی شود.هفته گذشته در حال خواندن یكی از روزنامه ها بودم كه خبری به این مضمون خواندم حسین صبحدل، به بیماری فراموشی دچار شده است و به گفته پسرش – حامد صبحدل – هفت سالی است (از سال 78) كه فعالیت نمی كند »در جایی دیگر از این خبر آمده بود كه وقتی عده ای به دیدارش رفتند، «فرزندش دست این موذن اذان به یاد ماندنی را گرفته بود و به نزد مهمانانی آورده بود كه برخی از آنها سالها با صبحدل كار كرده بودند، اما در چهره او هیچ كس آشنا نیست، او هیچ كس را به یاد نمی آورد. با گامهای آرام در كنار معاون صدای سازمان صدا و سیما می نشیند، اما لحظاتی بعد به آرامی  برمی خیزد. اصرارهای بی سرانجام فرزندش هم تأثیری ندارد و طولی نمی كشد كه حاضران را ترك می كند»همه ما به افطار و سحر های ماه و مبارك رمضان دل مشغول بوده و هستیم.

ادامه مطلب ...

|+| نوشته شده توسط شاهد در شنبه 29 مهر 1385 و ساعت 10:10 ق.ظ | نظرات

در جستجوی رادیو!!!!!!!

IRADIO

 

Iradio نام برنامه ای است که شرکت 3aLab عرضه کرده است. همانطور که از نام این برنامه پیداست، این برنامه مخصوص گوش دادن به ایستگاههای رادیویی در اینترنت است. شما در این برنامه می توانید نام شبکه های رادیویی را جستجو کنید و به راحتی از آنها استفاده کنید.همچنین می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را که گوش کنید و از همه مهم تر اینکه iRadio این امکان را به شما می دهد تا آنها در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

Iradioمی تواند اطلاعاتی راجع به آهنگ (خواننده، نام آهنگ و ...) به شما ارائه می دهد. همچنین فایلهایی را که شما ذخیره می کنید با ساعت و تاریخ دقیق ثبت می شود. ، علاوه بر آن توسط این برنامه می توانید آهنگها و یا هر چیزی که توسط این برنامه ذخیره کرده اید را به صورت MP3 و CDA بر روی CD کپی کنید. این برنامه دارای Equalizer نیز می باشد.

برای اجرای این برنامه به یک سیستم با مشخصات زیر نیاز دارید

10 Mb of free space on your HDD, 32 Mb RAM, 200 Mhz CPU or higher, soundcard, internet connection 33.6 bps or faster, operation system Win95/98/NT/2000/XP/2003

دانلود با حجمی حدود 3 مگابایت

منبع:

http://babak-online.blogfa.com/84054.aspx

|+| نوشته شده توسط شاهد در جمعه 28 مهر 1385 و ساعت 11:10 ق.ظ | نظرات

اخوان....شعرنو....رادیو

                                

نوشته : دکترمحمدرضاترکی

روزى كه در بهار ۱۳۱۹ رادیو تهران افتتاح شد، سه سالى بود كه نیما نخستین سروده خود را در قالب نو به نام «ققنوس» منتشر كرده بود. رادیو و شعر نو، هر دو ذاتاً به دنیاى امروز تعلق دارند و على القاعده مى بایست تعامل مطلوبى با یكدیگر برقرار مى كردند، اما در عمل این اتفاق (حداقل تا سال ها بعد) نیفتاد. در این مقاله ضمن تاملاتى كوتاه، تاریخچه پخش شعر نو از رادیو را بررسى خواهیم كرد.- دستگاه فرهنگى در حكومت پهلوى، از جمله رادیو، به رغم نیما یوشیج و پیروانش كه تصور جدى و عمیق ترى نسبت به مدرنیسم داشتند، طرفدار نوعى مدرنیسم سطحى بود.

حكومت رضاخانى از شاعران مى خواست كه درباره مظاهر سطحى دنیاى امروز مثل دوچرخه و راه آهن و هواپیما شعر بگویند و اقدامات داهیانه رضاشاه را به عنوان كاشف بزرگ حجاب بستایند.

ادامه مطلب ...

|+| نوشته شده توسط شاهد در جمعه 28 مهر 1385 و ساعت 10:10 ق.ظ | نظرات

بنظر می رسد که... ۱

رادیو رسانه ای فراگیرو منحصر به فرد است . قدیمی ترین رسانه الكترونیك كشوربا تكثر خود توانست متناسب با خواست و نیاز مخاطبان تلاش كند .شایدتعدد شبكه ها ، در آغاز سبب كم شدن مخاطبان شد،اما اینك شاهد بالندگی شبكه ها هستیم و این امر را شاید بشود به دوره رنسانس این رسانه در طول حیاتش در این سرزمین لقب داد.حال كه در آستانه تحولاتی چشمگیر در این رسانه هستیم ،قصد بر آن است كه برای بهتر گذشتن از این دوره گذار كوشش كنیم تا رادیویی منطبق با خواست مخاطبانش داشته باشیم ...........

انشالله

مجموعه گفتارهای "بنظر می رسد ................" قصد دارد  دست اند كاران این رسانه معظم را به نكاتی معطوف سازد و در كنار آن سطح انتظار مخاطب را نیز برای شنونده مشخص كند .بنابر این امید آن است كه مقبول صاحبان نظر و اهل خرد قرار گیرد و مورد نظر شنوندگان محترم رادیو قرار گیرد ......

ادامه مطلب ...

|+| نوشته شده توسط شاهد در جمعه 28 مهر 1385 و ساعت 01:10 ق.ظ | نظرات

صدا معجزه خدا......

هوالسمیع

                             

خدا به آخرین فرستاده اش به واسطه فرشته مقرب می فرماید: بخوان ....اولین پیام خدا به مانند صوت عظیم به گوش بهانه آفرینش می رسد ..... و این آغاز قصه شیرین كمال هدایت است.

هنگامیكه حضرت آدم هبوت كرد توبه را به او یاد داد و او با كلام توبه كرد تا راهی برای آمرزشش فراهم شود.

خداوند بزرگ با خلق صدا و ارسال پیام به فرستادگان خاص خود آنان را رهنمون ساخت .

خداوند داوود را بر پیغمبری برگزید او صوتی زیبا داشت و مردم از صوتش در شعف و تاثیر.....

در آیات شریفه در میان پندهای لقمان صدای بلند را تكفیر می كند وفریاد را با صدای بدترین حیوانات نزدیك می سازد.

 صوت نقشی مهم در انتقال پیام داشت .

خالق یكتا در لوح محفوظ می فرماید هوالسمیع و البصیر ...پس ابتدا شنونده و بعد بیناست هرچند تقدم و تاخری در میان نیست اما درصحف متبركه چنین ثبت شده است.

باری تعالی بر فریاد كسانی كه ناخواسته بر پیامبر سخنی می گفتند حساس بوده برای ختم چنین سنت ناپسندی آیاتی را ارزانی مسلمانان كرد.

تاكید بزرگان این است كه سرود اسلام را كه همان اذان است وكتاب مبین را با زیبا ترین صوت آواز دهیم ، زیرا خوش ترین صدا زیبنده پیامهای الهی ایست .

در مرتبه ذكر نیز ذكر كلامی مرتبه بلندی دارد به شرطی كه از دل بر آمده باشد.

خدا زیبا ترین نغمه آسمانی را كه همان صدای طبیعت است بر گوش جان ما نشاند.

هر آنچه هست با زمزمه ایی عاشقانه ذكر او گوید.

فرشتگان نیز با صوتی الهی ذكر او را هر لحظه طنین اندازند

......و بالاخره خداوند در معجزه جاویدش می فرماید انس و جن با صیحه ای عظیم از خاك بر می خیزند، پس ختم دنیا و آغاز زندگی جاوید با صداست .....

تنها صداست كه كه می ماند و ما رسانه ای را در دست داریم كه مصداق نعمت ووسیله معجزه خالق است ....... شاید اگر فطری تر فكركنیم و از تمام جذابیت های صدا بهره گیریم بر جان مایه انسانها بیشتر تاثیر می گذارد كه شنیدن از بطن انسان سرچشمه می گیرد ...بدانیم كه همواره بستر شنیدن گسترده است .....اگر توفیقی نیست از ماست ...

تدبر بر این امر بر همه ما واجب است .....

شاهد

|+| نوشته شده توسط شاهد در یکشنبه 23 مهر 1385 و ساعت 03:10 ق.ظ | نظرات