تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

فیلم تکاندهنده از جنایت بم

فیلم حقیقی از یک جنایت

براستی انسان تا چه قدر می تونه پست باشه ؟!!!! در دنیا هستند نامردمانی که بر مردم ظلم و جور می کنند ، اما تعدادکسانی که بدون انگیزه مشخصی مردم بی دفاع رو به خاک و خون می کشند ، گویا کم نیست .

حتما از قتل عام مردم درد مند بم خبر دارید امروز قصد داشتم صدای منحصر بفردی را برایتان در وبلاگ قرار دهم اما پیش خود گفتم تصاویر مستند جنایت حادثه اخیر مستند ترین جنایت اخیر بشری است برای همین  این فیلم را در اختیارتان قرار دادم تا بدانید تفاوت دو گروه از انسانها چقدراست ، گروهی برای دفاع از انسانها ، جان می بازند و گروهی برای بدست آوردن مطامع خود جان می گیرند .

دریافت تصویر

شاهد

|+| نوشته شده توسط شاهد در سه شنبه 26 اردیبهشت 1385 و ساعت 12:05 ب.ظ | نظرات

آخرین سخنان صدای شهید محسن اسدی

براده های خورشید
 


گفته بودم که هفته به هفته صدایی رو تقدیمتان می کنم . شاید برای ارسال سه صدای قبلی اینقدر وسواس نداشتم که در این مرحله ، دارم . از تاریخ مستند و شفاهی سرزمینمان گفتم  صدا را با حاکمان قاجاری آغاز کردم و قصد ندارم با تسلسل خواصی  شما را گرفتار کنم . از قدیم گفته اند هر سخن کز دل برآید بر دل نشیند . بنابر این من هربار که صدایی را تقدیم می کنم . هدفی و پیامی خواهم داشت. به شما گفتم که استقبالتان کار مرا سخت کرده  ، بعضی از شما خوبان مرا بر آن داشتید که این بار شک و تردید را کنار گذارم و صدای منظور نظرم  را تقدیم کنم .
همه می دانیم که مسافریم . همه می دانیم که روزی بر مرکب مرگ خواهیم نشست اما واقعا در لحظه وداع از چه سخن می گوییم قدری به فکر فرو روید لحظه پرواز چگونه خواهیم بود . اگر در این زمان ضبط صوتی صدای من وتورا در خود حبس کند . زنده ها پس از شنیدن چه  خواهند گفت .امیدوارم در هنگام هجرت توسل وتمسک فراموشمان نشود
یادتان می آید ساعت نه و سی دقیقه  روز نوزدهم دی سال 1384 هواپیمای جمعی از سرداران نام آوران سپاه در ارومیه سقوط کرد .

 


این حادثه بعد از سقوط هواپیمای خبرنگاران ، ضایعه تلخی برای همه ما بود در میان این عزیزان نام آورانی چون سردار احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه وجمعی از فرزندان خوب این سرزمین شهد شیرین شهادت را سر کشیدند.

 


در کنار آثاری که از این شهدا باقی ماند ،آخرین صحبتهای شهید محسن اسدی محافظ فرمانده نیروی زمینی ،  یادگار ماندگاری است که بی گمان در تاریخ ثبت خواهد شد. او در لحظاتی که مرگ بسویشان شتابان می آمد جملات قابل تاملی را گفت . لازم به ذکر است این صدا تا لحظه برخورد هواپیما ضبط شده است و من امروز آن را به همه شما تقدیم می کنم .


دریافت صدا


در ادامه آخرین صحبتهای شهید احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه که به کوشش دوستانمان در وبلاگ عاشوراییان ارایه شده تقدیم می کنم .


دریافت صدا


در آخر از شما می خواهم به لحاظ آنکه این صدا ها مستند هستند و بدین طریق تا ابد در اختیار همه در چهار گوشه کره خاکی قرار می گیرد ، بعد از در یافت صدا ،  وبلاگ شنیدنی را با براز نظرتون مورد عنایت قرار بدین تا با اینکار  ، نظر شما هم ثبت بشه .
هفته بعد منتظر یک صدای منحصر به فرد دیگه باشید
 ارادتمند شاهد
 

|+| نوشته شده توسط شاهد در شنبه 23 اردیبهشت 1385 و ساعت 12:05 ب.ظ | نظرات

پاسخ به اهالی خوب شنیدنی

پاسخی به این همه مهربانی

 

 

 سلام دوباره به شما راستش در تدارک مقدمات ارایه صدای بعدی بودم که متوجه شدم استقبال بی حد وحصرهست. برای همین صدای اهدایی رو با چند روز تاخیر تقدیم می کنم در این مدت قصد دارم پاسخی شایسته درخوربه ابراز نظرهای  شما بدم .

امیدوارم این احترام وادب رو که زیبنده شماست از من بپذیرید و با ارایه تظرها تون من رو در کاری که قصد انجام اون رو دارم دلگرم کنید اما نظرها و پاسخ ها :

مهسا :

می شه بگی منبع كجا بوده و چقدر صحت داره؟ راستی من لینكشو برمی دارم

شاهد :

عرض کنم که منبع این صدا کاملا مستند است این صدا از روی گرام سنگی قدیمی توسط یکی از دوستان تهیه شده و پس از پخش محدود آن بر آن شدم تا آنرا برای شما علاقه مندان بگذارم در اصل بودن اون شک نکنید.  

احسان :

من نتونستم صدا رو بگیرم جان هر كه دوست داری برام بفرستش.

شاهد :

چشم این کار رو می کنم شما براحتی می تونید روی کلمه دریافت کلیک کنید وبعد از اون اگر خواستید یا save کنیدیاopen اگر نشد چشم بفرمایید به هر طریقی که صلاح می دانید اقدام کنم.

پرستوی مهاجر:

سلام
خیلی ممنون از اینكه امكان شنیدن این صدا رو دادین ممنوونم.

شاهد :

علیک سلام قربون همه شما خوبان. من جدا مسرور هستم که این امانت در اختیار تک تک شما قرار گرفته امیدوارم صداهای مستند بعدی هم مورد توجه شما عزیز این سرزمین قرار بگیره اگر صدای خاصی شنیدی من رو هم در جریان بگذار.

رامتین :

آقا واقعا دمت گرم موضوع جالبیه اما متاسفانه پرشین گیگت لیمیت داره از یه حدی بیشتر نمیشه دانلود کرد لطفا به ایمیلیم بفرست صدا رو خواهش می کنم خیلی ممنون.

 شاهد :

قربون همه شما  ، من از صمیم قلب دوست دارم که خدمتی کرده باشم انشاالله در آینده نزدیک متوجه خواهید شد که تلاشم فقط در جلب رضایت شماست . چشم صدا رو به آدرسی که فرمودید می فرستم من رو راهنمای کن تا بتونم بیشتر خدمت بکنم .

مصطفی :

سلام... من نتوانستم صداشو بشنوم ... جان هر كی دوست داری برای من بفرست... وجدانی عاشق این جور چیزام... یا علی مددی

 شاهد :

چشم جان شما برای من خیلی عزیز است بخدا وقتی می شنوم که شما اینقدر به پیشینه خودتون توجه دارین لبریز از شور میشم و تمام تلاشم رو برای خدمت جزم می کنم چشم صدارو به طریقی که گفتین ارسال می کنید . ابراز نظر شما موجب دلگرمی است

امیر:

جالب بود

شاهد :

سلام به شما  ، شما هم برای من جالب هستین اصلا همه شما برای من جالب و عزیز و گرانقدر هستید از ابراز لطف شما متشکرم گویا شما پیرو این شعر یا ضرب المثل هستید که کم گوی وگزیده گوی چون در .

بنده گزیده گوی شما رو هم بر چشم می گذارم

 

دلداده :

سلام واقعا عالیه، فكرشو بكن آدم صدای كسی رو بشنوه كه از نظر تاریخی ازت فاصله داره، خیلی عالیه، عجب ارشیو قدرتمندی دارید . امیدوارم موفق باشید، از شعرتون هم متشكرم... صدای گذشتگان رو شنیدن عالمی داره

شاهد :

سلام بر شما از ابراز لطفتان ممنونم . زیبا ترین جمله ای که از طرف دوستان نقل شده از سوی شما بوده بسیار ممنونم با زهم با جملات پربار خودتون ارایه طریق فرمایید

مجتبی :

سلام و خسته نباشید وبلاگ جالبی داری امیدوارم كه همیشه موفق باشی
یا علی

 شاهد :

علی یارت امیدوارم با دلگرمی های شما این راه منحصر به فرد ادامه پیداکنه  ابرازنظرمزید امتنان است .

همسایه :

محض رضای خدا این وردویه برای خوشامدگویی را از روی وبلاگ بردارید استاد. خیلی توی ذوق می‌زند و دمده شده است والله

شاهد :

سلام به شما همسایه گرامی والله فکر کردم اگر قبل از ورود به صفحه عرض ادبی کرده باشم شرط مهمان نوازی رو بجا آوردم ، فکر نمی کنم سلام کردن به این زودیها دمده و املی بشه اگر میشه لطفا بیشتر توضیح بده من هنوز قانع نشدم

منتظر صدای جالب بعدی باشید راستی حدس می زنید صدای بعدی چی کی ودر مورد چی باشه  ؟ حدس بزنید و در قسمت نظر خواهی بفرمایید

  من منتظرم      

شاهد

|+| نوشته شده توسط شاهد در چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385 و ساعت 01:05 ق.ظ | نظرات

تشکر از همه مخاطبان دنیای رادیو

تشکر تشکر تشکر تشکر تشکرتشکر تشکر تشکر تشکر

تشکراز این همه لطف 

متشکرم من هیچوقت فکر نمی کردم اینقدر در کنار اینهمه صدا وبی صدایی ! این صدا هواخواه داشته باشه هرچند جنبه تاریخی اون خیلی مهمه ام  ولی فکر می کنم هنوز باشند که هواخواه و طرفدار صداهای مستند هستند .

  باید به شما عزیزان بگم که  کارم قدری سخت شد اما عیب نداره به قدر مقدورات در خدمت هستم  راستی شماهم می تونید مشارکت کنید اگر صدای خاصی در مورد شخصیت ویا موسیقی منحصر به فردی دارید یا ارسال کنید یا بنده رو باخبر کنید تا به اون لینک بدم مطمئنم مخاطبان بهره بهتری خواهند برد .تا یادم نرفته باید بگم  این استقبال رومرهون دوستانی هستم که به من کمک کردن تا آثار صوتی مستند بهتر معرفی بشه و با لینک صداها نقش موثری در انتشار آثار داشتند . از همه اونها ممنونم انشالله نشانی لینک ها هم درج میکنم تا حداقل قدر شناسی رو کرده باشم.

 به دوستانی که باز هم مشتاق دریافت صداهای مستند هستند ، عرض می کنم در لینکدونی وبلاگ صدای مستند اتابک اعظم نخست وزیر مظفرالدین شاه و صدای وزیر امور خارجه دوره این پادشاه ، اضافه شده در ضمن شما در این وبلاگ در مورد رادیو مطالب جالبی رو خواهید یافت که کافیست در بخش جستار موضوع مورد علاقه اتون رو جستجو کنید  در حال حاضر تاریخچه گرامافون_ تاریخچه رادیو- تاریخچه موسیقی  در رادیو _معرفی رادیوهای بخش فارسی دنیا _ تصاویر منحصر به فرد در مورد رادیو و ....... را خواهید دید فقط  کافی است جستار کنید.

 انشاالله بزودی گالری تصاویر رادیو نیزمهیا خواهد شد.

در آخر مژده بدم که تا چند روز دیگه به امید خدا  صدای مستند دیگری رو ارایه خواهم کرد تا اون زمان از صداهای موجود بهره ببرید.

هر روز با وبلاگ شنیدنی

شاهد

|+| نوشته شده توسط شاهد در دوشنبه 18 اردیبهشت 1385 و ساعت 02:05 ق.ظ | نظرات

راه های رسیدن به گویندگی !!!!!

می خواهم گوینده شوم !!!

عزیزان دوست خوبم آقای مازیار ناظمی که شما ایشون رو به عنوان گوینده پرتوان و اهل فن برنامه های ورزشی می شناسین خوشبختانه    در فعالیتهای دیگه هم موفق هستند و وبلاگ بسیار جذاب و غنی رو با نام و نشان خودشون ( مازیار ناظمی ) تهیه کرده اند که من بهشون تبریک می گم وامیدوارم که در این زمینه هم مثل امور دیگه موفق و   سر آمد باشند .

خدمتتون عرض کنم از اونجا که ایشون در کنار مطالب مختلف ورزشی در حوزه ارتباطات هم مطالبی  رو تالیف  کردند من  با اجازه   سر فصل موضوع جالب می خواهم گوینده شوم رو به مخاطبان وبلاگ شنیدنی تقدیم می کنم  به شما  علاقه مندان به گویندگی هم توصیه می کنم حتما این مطالب  رو بخونید  سر فصل مطالب به قرار زیر است روی هر مطلب که کلیک کنید اصل مطلب در اختیار شما قرار می گیره راستی نشانی  وبلاگ  آقای  ناظمی هم  http://maziaran.blogfa.com/ است.

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت اول

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت دوم

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت سوم

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت چهارم

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت پنجم

می خواهم گوینده شوم ............... قسمت ششم

 

|+| نوشته شده توسط شاهد در جمعه 15 اردیبهشت 1385 و ساعت 12:05 ب.ظ | نظرات

صدای مستند و واقعی مظفرالدین شاه

|+| نوشته شده توسط شاهد در جمعه 15 اردیبهشت 1385 و ساعت 04:05 ق.ظ | نظرات

تاریخ مستند وجذاب موسیقی در رادیو

در روزهای آغازین
موسیقی ایرانی در رادیو فراموش شده بود!

در ابتدای تاسیس رادیو از هشت ساعت و نیم برنامه رادیویی 5 ساعت به موسیقی اختصاص داشت

از سال های اول قرن چهاردهم انگیزه تاسیس رادیو در ایران میان اهالی مطبوعات، سازمان پرورش افكار و وزارت فرهنگ به وجود آمده بود و مقالاتی درباره لزوم تاسیس رادیو در مجلات و روزنامه های وقت از جمله تحفه الادباء، ایران شهر، تخت جمشید، ایران و مهر منتشر شد.

 

علاوه بر تاكیدهایی كه در مطبوعات به افتتاح رادیو می شد، تاسی رضا شاه به غرب به خصوص آلمان، درباریان را به تكاپو انداخت تا این طرح را به مرحله عمل در آورند، شتاب زدگی از یك طرف و فكر به دست آوردن دل رضاخان كه گرایش به هیتلر و آتاتورك داشت، از طرف دیگر باعث شد برای اقدام به این كار از برنامه های رادیو  در كشورهای آلمان و تركیه تقلید كنند.چند ماه قبل از تمام شدن ساختمان رادیو، رایزنی های مختلف با سفیران خارج از ایران برای به دست آوردن الگوی مناسب برنامه ها آغاز شد كه در میان آنها پاسخ و گزارش سفیران ایران در تركیه از همه جامع تر و راهبردی تر بود. در این گزارش ضمن ارایه اطلاعات جامع و كارشناسانه، به چگونگی به كارگیری موسیقی در رادیوی تركیه نیز اهمیت ویژه ای داده شده بود چرا كه كاظمی، سفیر تركیه از گرایشات رضاخان به غرب با خبر بود. در واقع موسیقی ای كه از رادیوی تركیه پخش می شد، تحت تاثیر الگوهای غربی بود و می توانست خوشایند رضاشاه باشد. او در بخشی از گزارش خود آورده است: «این برنامه ها بی نتیجه نیست و اثراتی كه ظاهر شده به شرح زیر می باشد: شناساندن تركیه به دنیا، شناساندن موسیقی ترك ... و بالاخره ممالك دیگر كه در تركیه به زبان آنها در رادیو اطلاعاتی می دهد و آنها معامله به مثل نموده و شروع كردند به انتشار اخبار زبان تركی، چنانچه فعلا رادیوی لندن، رم، پاریس، بلغارستان به زبان تركی انتشاراتی داده و بعضی ها از قبیل رم و لندن حتی موسیقی ترك را هم می نوازند ... .»
او در بخش دیگری از این گزارش درباره چگونگی پخش موسیقی و نوع اركسترها در رادیو و حتی نوع استخدام، وضعیت معیشتی، تعداد نظرات به كار گرفته شده، كمك های دانشكده عالی موسیقی تركیه در نواختن نواهای اروپایی، تعداد نوازندگان و خوانندگان زن و مرد، حقوق ماهیانه، مالیات، استودیوهای موسیقی و ... اطلاعات وسیع و مفصلی ارایه كرده بود.

        

گزارشی كه سفیر ایران در تركیه ارسال كرد، نمونه بسیار خوب و كاملی برای بنیاد موسیقی و پخش موسیقی در رادیو ایران بود. این گزارش باعث شد، سیستم اداری و تولیدی در رادیو تشكیل شود اما آن طور كه باید از آن استفاده نشد. «متین دفتری»، نخست وزیر وقت سعی كرد چیزی شبیه همین برنامه ها را در ابعادی ناشیانه و ابتدایی، بدون هماهنگی، مشورت و تفكر درست ارایه دهد. نتیجه این عملكرد این بود كه موسیقی ایرانی در رادیو و حتی فكر اشاعه این نوع موسیقی حذف شود.

 

رادیو در چهارم اردیبهشت ماه 1319 همزمان با جشن سالگرد سازمان پرورش افكار افتتاح شد. در ابتدای كار رادیو 5/8 ساعت در روز برنامه اجرا می كرد كه 5 ساعت آن موسیقی بود كه شامل ، سرود دولتی، سرودهای كوشش، مهر شاه، ستایش شاه، موسیقی غربی، موسیقی صفحه  موسیقی ایرانی و موسیقی اركستر اروپایی بود.با تاسیس رادیو ، وزیران برای تبلیغ و رواج فرهنگ غرب در كشور با استفاده از این رسانه دست به كار شدند. در این دوره امریكاییان حضور خود را در عرصه فرهنگ ایران آغاز كرده بودند و بنگاه رادیویی NBC درخواست پخش مستقیم برنامه های رادیویی ایران را داشت. ابراهیم علم وزیر پست و تلگراف در نامه ای به نخست وزیر نوشت: «بنگاه رادیویی NBC تقاضا دارد با شروع پخش صدای ایران برنامه مخصوص به امریكا نیز انتقال داده شود. به عقیده این وزارت، این برنامه ها بایستی شامل قطعات موسیقی ایرانی غربی پسند و اروپایی باشد.»گرایشات غربی باعث شد «مین باشیان» كه تحصیلات موسیقی را در آلمان انجام داده بود و اطلاع چندانی از موسیقی ایرانی و ملی نداشت و نسبت به آن بی علاقه بود و در عین حال با دستگاه رضاشاه رابطه نزدیكی داشت، مسئول اجرای برنامه های زنده رادیو شود و موسیقی های لازم را با عده ای از دانش آموزان هنرستان عالی موسیقی كه سال 1317 راه اندازی شده بود، اجرا كند.

در نهایت نخست وزیر با پخش سرودهای دولتی، مهر شاه، سرود كوشش موسیقی غربی، موسیقی مختلف با استفاده از صفحه و موسیقی ایرانی موافقت كرد.برای اجرای زنده موسیقی غربی گروهی متشكل از نوازندگان چكسلواكی، ارامنه مقیم ایران و چند نوازنده ایرانی مشغول به كار شدند. نوازندگان خارجی به استخدام رادیو در آمده بودند و روزی 157834 ریال دستمزد می گرفتند كه 37834 ریال آن به صورت ارز پرداخت می شد و علاوه بر این هر ماه پاداش جداگانه ای هم به آنها تعلق می گرفت.

رضاخان از موسیقی غربی به ویژه موسیقی آلمانی لذت می برد و هدف از تشكیل اركستر موسیقی غربی رادیو و اداره موسیقی كشور ترویج و تبلیغ بیشتر این موسیقی بود. این موضوع از اسناد و نامه های به جا مانده به خوبی قابل درك است. نخست وزیر در نامه ای كه شانزدهم آبان 1317 به مین باشیان رییس موسیقی كشور داده آورده است: «پیرو ابلاغ شماره 23519 حسب الامر اعلیحضرت همایون شاهنشاهی مقرر گردیده كه اداره ای به نام موسیقی كشور در این وزارتخانه به منظور تغییر موسیقی كشور و برقرار كردن اساس آن روی اصول و قواعد و گام های موسیقی غربی تاسیس شود.»در این نامه وظایفی از قبیل ساخت و انتشار موسیقی و سرودها طبق اصول و آیین موسیقی جدید و متداول كردن قطعات كتاب ها و روش های موسیقی علمی و غربی، راه اندازی موسیقی غربی و نشر مقالات، تشكیل كنسرت ها و مجالس سخنرانی برای آشنا كردن اذهان و تعمیم موسیقی جدید بین اهالی كشور به عهده مین باشیان گذاشته شده بود.

منبع

 

|+| نوشته شده توسط شاهد در پنجشنبه 14 اردیبهشت 1385 و ساعت 04:05 ق.ظ | نظرات

رادیو اینترنتی ایرونی

ایجاد پایگاه الكترونیك رادیو ایران گام مهمی در ارتباط با مخاطب است

مدیر رادیو ایران:ایجاد پایگاه الكترونیك رادیو ایران

(صدای سراسری) گام مهمی در ارتباط با مخاطبان و ایجاد عرصه مناسب برای ورود به رسانه دیجیتال است

«علیرضا نوری» افزود:در عرصه رسانه‌های نوین و استفاده از تجهیزات و فناوری‌های جدید در عرصه تولید محتوای نرم‌افزاری ضرورت استفاده از ابزارهای جدید كاملا مشخص است و با آغاز فعالیت این پایگاه فرصت مناسبی برای آمادگی همكاران در ورود به رسانه دیجیتال و ارتباط دو سویه با مخاطبان فراهم می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت‌های رادیو سراسری در بخش فناوری‌های نوین گفت: با رویه ایجاد شده در آینده‌ای نزدیك پا را از این نیز فراتر می‌گذاریم و حضور خودمان را در اینترنت به عنوان رادیویی ملی و سراسری تثبیت خواهیم كرد و در نسخه‌های آینده شاهد شكل‌گیری فعالیت‌های جدید مثل رادیوهای اینترنتی در این مجموعه خواهیم بود.
لازم به ذكر است كه آدرس این پایگاه الكترونیكی 
www.radiosarasari.ir )) است.

                                            منبع

 

 

|+| نوشته شده توسط شاهد در چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385 و ساعت 12:05 ب.ظ | نظرات