تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

افق روشن رادیو

آینده «رادیو» بهتر از امروز خواهد بود

«دکتر خجسته»گفت:اینترنت می تواند رقیب جدی برای تلویزیون باشد، امامی تواند به رادیو كمك كند؛ در مجموع آینده رادیو بهتر از امروز خواهد بود.

معاون صدا در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت:رادیو دوران سختی را می گذراند و سهل و ممتنعی كه گفته می شود شاید در رادیو باشد زیرا تلویزیون و سایر رسانه ها عناصری دارند كه به كمك آنها ظرفیت ویژه ای برای آن رسانه ایجاد می شود ولی رادیو تنها از یك عنصر كه صدا است استفاده می كند و باید در استفاده از آن تنوع ایجاد كند تا مانند دیوان شعری هر صفحه اش جاذبه خاصی داشته باشد.وی اضافه كرد: ما وارد فضای فشرده رقابتی شدیم و دیگر رادیو سال 1365 نیستیم كه رقیبی نداشته باشیم در حال حاضر كار گویندگان نیز سخت تر شده است و حتی رقابت داخل رادیو نیز باعث شده است كه دچار فشار شویم زیرا دانش رسانه ای مردم نیز بالا رفته است.

خجسته گفت: شبكه سراسری صدا(رادیو ایران)جدا از آمادگی فردی باید همراه بامسایل اجتماعی حركت كند ولی در حال حاضر مشكل رادیو سراسری این است كه این آمادگی را ندارد و اگر این توانایی را در خود ایجاد نكند از شبكه های دیگر عقب خواهد ماند ولی برای پیشرفت رادیو باید بحث های تئوریك را به رادیو آورد وی اضافه كرد:اینترنت می تواند رقیبی جدی برای تلویزیون باشد، اما می تواند به رادیو نیز كمك كند. مگر این كه تكنولوژی تغییر كند.

معاون صدا با اشاره به تجهیزات فنی رادیو خاطر نشان كرد:اواخر سال گذشته 12 استودیوی دیجیتالی برای تولیدات رادیویی راه اندازی شد كه این امر می تواند كمك زیادی به كیفیت تولیدات كند. البته نیروها هم باید آموزش لازم را در این زمینه ببیند، چرا كه تكنولوژی پیچیده ای است. در مجموع امیدواریم كه امسال آثار تجربیات آموزشی در كیفیت نوع تولید ما مشخص شود. البته تقویت فرستنده های رادیویی نیاز به هزینه بالایی دارد. در واقع ما نیازمند یك سرمایه گذاری ملی هستیم تا پوشش سخت افزاری در همه جا یكسان شود.

خجسته با اشاره به بودجه رادیو ادامه داد:بودجه جزو اسرار ما است و اگر كم باشد با گفتن آن آبروداری نكرده ایم ولی باید گفت كه میزان به درد بخوری است. سال گذشته كل سازمان مشكل بودجه داشت ما هم داشتیم ولی اگر كل بودجه ای كه سال گذشته برای ما تصویب شد به ما داده می شد با مشكلی مواجه نمی شدیم كه امیدوارم امسال با این بودجه بتوانیم بخشی از مشكلاتمان را حل كنیم.

منبع

 

|+| نوشته شده توسط شاهد در چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 و ساعت 03:04 ق.ظ | نظرات