تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

پنجاهمین چین بر پیشانی رادیو چین!

آیین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین روز سه‌شنبه با حضور دهها نفر از استادان و دانشجویان زبان فارسی و سفیر و كاركنان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در پكن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،دراین مراسم دكتر " جواد منصوری " سفیر ایران در چین در سخنانی،آمادگی سفارت ایران در پكن را برای همكاری با بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین با هدف ارتقای محتوای برنامه‌های این بخش اعلام كرد.

منصوری با بیان این مطلب كه" صدای بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین برای ملت ایران ناآشنا نیست "به دست اندركاران این رادیو توصیه كرد تا علاوه بر تقویت بخش‌های خبری و تفسیر،به‌انعكاس ادبیات ایران و نقش آن در طول تاریخ توجه بیشتری كنند.

سفیر ایران در چین گفت : " البته متقابلا انعكاس هرچه بیشتر ادبیات چین نیز با استقبال مردم ایران بخصوص جوانان و نوجوانان روبرو خواهدشد." وی گفت :" ایران از منابع طبیعی كه برای همه مردم چین بویژه بازرگانان و صاحبان صنایع جذابیت دارد،برخورداراست وچین نیز می‌تواند در توسعه صنعتی و آبادانی ایران نقش بیشتری ایفا كند."

منصوری همچنین نقش بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین را در آشنایی دو ملت ایران و چین با فرهنگ و تمدن یكدیگر مهم دانست.

در این مراسم همچنین پیام " اسماعیل آمات " معاون مجلس نمایندگان خلق چین قرائت شد.

معاون مجلس نمایندگان خلق چین در این پیام ابراز امیدواری كرد : روابط ایران‌وچین گسترش بیشتری یابد و فعالیت‌های بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین نیز ارتقا یابد.

در این آیین " شیا جی شوان " معاون رییس رادیو بین‌المللی چین نیز در سخنانی با بیان گزارشی از فعالیت‌های این رسانه خبری ، گفت : از میان ۳۸ بخش مختلف در رادیو بین‌المللی چین ، بخش فارسی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی گفت:مخاطبان فارسی زبان پایگاه‌اینترنتی رادیو بین‌المللی چین ماهانه به‌طور میانگین حدود ۱۵۰هزار صفحه خبر و گزارش را مورد مطالعه قرارمی‌دهند.

یادآور می‌شود، بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین  ۱۵اكتبر سال  ۱۹۵۷میلادی فعالیت خود را آغاز كرد و در حال حاضر برنامه‌های این بخش دركشورهای ایران افغانستان و تاجیكستان قابل دریافت است.

منبع

|+| نوشته شده توسط شاهد در سه شنبه 1 آبان 1386 و ساعت 02:10 ق.ظ | نظرات