تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

تجارت رادیویی

در تاریخ مورخان امروز را اینچنین ثبت خواهند کرد : 

یکشنبه 29 آبان 1386 مصادف است با روز ملی صادرات و افتتاح شبکه  رادیویی تجارت

بله بالاخره شبکه تجارت آغاز بکار کرد , شبکه ای که چند ویژگی خاص را داراست.

نخستین ویژگی این اقدام  اهتمام معاونت صدا به ایجاد شبکه های تخصصی برای مخاطبان تخصـــصی ایست این امر در طــول حـــیات رادیو تلویزیون به این حجـــم ، بی سابقه بوده است . ازجـمله اتـــفاقات منحصر به فرد در این امر تعدد شبکه های تخصصی و تغییر ذائقه مخاطب عام در انتخاب موضوعات مورد علاقه خود در میان شبکه های رادیویی با رویکرد های متفاوت است.

ویژگی مهم بعدی که می توان به آن اشاره داشــــت آن است که که ســازمان صدا و ســیما در جهــت انتشــار منسجــم رویــدادهای اقتصـــادی و آگـــــاهی بیشتر  صاحبان صنــایع با اقدامات و خدمات ارایه شده و مشارکت سالم مردم در طرح های اقتصادی ، گام مهمی را برداشــته است .

 هم زمانــــی آغاز به کار این شبـــــکه با اجــــرای اصـــل 144 قانـــــون اساسی که همــــان خصوصی ســـازی نهاد های اقتـــصادی دولتی است، نوید این موضـــــوع را می دهد که رسانه ملـــــــی خصوصا صــدای جمهوری اسلامی در بررســـی و راهــگشــایی اجرای این امر مــهم ومصمم است.

سومین ویژگی نحوه فعالیت شبکه تجـــــارت است ، براساس اطلاعات رسیده ، تاســـیس و پشتیبانی مالی شبکه تجارت از سوی سازمان توسعه تجارت گرفته که این امر نیز نشان از اهمــــــیت سازمان در خصوصی نمودن بخشی از رسانه در حد مقدورات و برپایه قوانین جاریســـــــت ،هرچند سازمان مربوطه دولتی ایست اما حضور این نهاد در برنــــامه سازی تفــــکر جدیدی را حاصل می کند که البـــــته صدای جمهوری اسلامی در مشارکت با شهرداری تهران در تاسیس استودیوی شهر تجربه کرده است.

همانگونه که معاون صدا جناب آقای دکتر خجسته در حاشیه مراسم افتتاح اشاره کردند.

یكی از آرزوهای سازمان صدا و سیما راه‌اندازی شبكه‌ رادیویی خبری اطلاع‌رسانی و آگـــاه‌سازی درباره‌ حوزه اقتصاد بود، که الحمدالله به حــقیقت پیوست .انشالله در بخـــــش های بعد شما را از کـــم و کیف فعالیت شبکه تجارت مطلع خواهم کرد.

|+| نوشته شده توسط شاهد در یکشنبه 29 مهر 1386 و ساعت 12:10 ب.ظ | نظرات