تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

متولد ماه مهر

بیستم مهرماه 1386 ، اینجا تهران است رادیو صبا

رادیو صدای بازرگانی و اقتصادایران

مدیر شبكه رادیویی صبا گفت‌‏: شبكه رادیویی صبا با حضور نیروهای خوش فكر و تحصیلكرده كشور , نخبگان و فعال اقتصادی تشكیل خواهد شد .

 عبدالكریم خیامی ،مدیر شبكه رادیویی صدای بازرگانی و اقتصاد ( صبا ) با بیان اینكه هدف محوری ما برای راه اندازی این شبكه رادیویی كمك به ایجاد عدالت توزیعی اطلاعات اقتصادی است افزود‌‏: كاركرد اصلی شبكه رادیویی صبا اطلاع‌‏رسانی و آموزش بیشتر صادر كنندگان تولید كنندگان و تجاری است كه اطلاعات چندانی از تسهیلات دولتی , ظرفیت‌‏های موجوده كشور و توان اقتصادی دیگر كشورها در امر صادرات ندارند .

وی گفت‌‏: از این حیث رادیو صبا می‌‏تواند با شكستن حصر اطلاعاتی كمك شایان توجهی به مقوله تجارت در امر صادرات داشته باشد .

مدیر شبكه رادیویی صبا با اشاره به استفاده رادیو تجارت از یك فركانس مستقل تصریح كرد‌‏: دیدگاه مدیران رسانه ملی در راه‌‏اندازی این شبكه رادیویی بررسی موضوعات اقتصادی در بستر اجتماعی و فرهنگی است چرا كه به اعتقاد ما اساسا نباید اجازه دهیم كه رادیو صبا به یك كلاس اقتصادی تبدیل شود چرا كه مهمترین موضوع در این شبكه تعریف درستی از رابطه اقتصاد با رسانه است .
وی یادآور شد : رادیو صبا در موضوعات مرتبط با بورس و كشاورزی نیز برنامه‌‏سازی خواهد كرد و اساسا مباحث اقتصادی در بستر توسعه و با یك رویكرد فرهنگی و اجتماعی در این شبكه ارزیابی می‌‏شود .
خیامی در رابطه با نحوه انتخاب برنامه‌‏سازان رادیو صبا گفت‌‏: تمامی شبكه های رادیویی دارای برنامه سازانی در مقولات اقتصادی و یا فارغ‌‏التحصیلان در این حوزه هستند كه سعی خواهیم كرد از حضور آنها در شبكه رادیویی صبا استفاده كنیم اما در هر صورت هسته كارشناسی اصلی برنامه های این شبكه متشكل از اساتید و خبرگان بازرگانی , مسوولین اجرایی و مدیران اقتصادی رسانه كه سالهای متمادی در كار ساخت برنامه‌‏های اقتصادی بوده‌‏اند است .

وی خاطر نشان كرد‌‏: برای آموزش نیروها و برنامه‌‏سازان رادیو صبا تفاهم نامه‌‏ای با سازمان توسعه تجارت امضا كرده ایم .

مدیر شبكه رادیویی صبا مخاطبان برنامه‌‏های شبكه رادیویی تجارت را خبرگان بازرگانی , مسوولین و مدیران ارشد اقتصادی , سرمایه‌‏گذاران و تولید كنندگان عنوان كرد و گفت‌‏: اما در عین حال برنامه هایی برای مخاطبان عام نیز در رادیو صبا ساخته می شود تا در زمینه رفتارهای اقتصادی نیز به مردم آموزش داده شود

خیامی تصریح كرد : برگزاری كرسی‌‏های آزاد برای خبرگان اقتصادی , معرفی ظرفیت‌‏های اقتصادی كشورهای جهان و برنامه‌‏ریزی برای حضور برنامه سازان رادیو صبا در نمایشگاه‌‏های اقتصادی دیگر كشورها از جمله برنامه های آینده این شبكه رادیویی است .

خیامی زمان فعالیت رسمی شبكه رادیویی صبا را اواخر مهرماه عنوان كرد و افزود : از ۲۰ مهرماه پخش آزمایشی برنامه های شبكه رادیویی صبا آغاز می شود و در حال حاضر نیز در مرحله انتخاب برنامه‌‏سازان و عوامل دیگر این شبكه هستیم.

وی خاطر نشان كرد‌‏: در مرحله اول ۱۲ ساعت برنامه سازی خواهیم كرد : تلاش می كنیم تا پیش از پایان سال آن را به ۲۴ ساعت ارتقا دهیم .

مدیر شكبه رادیویی تجارت با عنوان این مطلب كه خطوط قرمز رادیو صبا گفتگوهای اجتماعی است گفت‌‏: از حضور كلیه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در برنامه های شبكه رادیویی صبا استقبال می كنیم .                                             

بی شک در امتداد تکثر شبکه ها و تامین نظر مخاطبان متخصص ، ورود رادیو صبا به ساحت رسانه های شنیداری کشور ، موثراست.

جا دارد به تمامی دست اندر کارانی که در پایه گذاری چنین طرحی تا زمان اجرا تلاش کرده اند تبریک گفت.

امیدوارم این رادیو نیز با جذب مخاطبان تخصصی و حتی عام نه تنها روشهای روز دنیا و ابتکاری خلاقان عرصه اقتصادکشورمان را ارایه کند ، بلکه بتواند ذائقه اقتصادی مردم را نیز بخصوص در عرصه سرمایه گذاری و مصرف به نحو مطلوب تغییر دهد .

انشالله                          

|+| نوشته شده توسط شاهد در پنجشنبه 7 تیر 1386 و ساعت 11:06 ق.ظ | نظرات