تبلیغات
شنیدنی
صدا و تصویر مظفرالدین شاه _ نخست وزیر شاه قاجار - وزیر امور خارجه شاه قاجار _آخرین خبرها از دنیای رادیو - آشنایی با رادیوهای جهان در وبلاگ  شنیدنی  ...... وبلاگ شنیدنی را هرروز ببینید و بشنوید
خانه | آرشیو | پست الکترونیک

رادیوی امروز

خوشوقتم که در عصر حاضر ، رادیو به عنوان رسانه ایی تاثیر گذار ، دوباره احیا شده و کانون توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته ، فرصت یاد شده فرصت مغتنمی برای اهل رسانه است ، زمان شکوفایی رادیو چندی ایست مهیا شده و باید به شکل جدی از سوی پیام رسان و پیام گیر دنبال شود .

از سوی پیام رسان وظایف مورد انتظار مخاطب باید با شکلی هوشمندانه و جذاب ارایه شود و از سوی دیگرپیام گیر نیزباید باورجدیدی را در خود احیا کند ، این باور تامین شدن بسیاری از نیازهای اطلاعاتی در رادیو ست  ، در حال حاضر شبکه های یازده گانه رادیو تلاش جدی در این امر به خرج داده اند که یکی از آن ایجاد شبکه اطلاع رسانی ایست که نمونه بارز آن تاسیس رادیو پیام است در این راستا توفیقات دیگری مثل : ایجاد استودیوی شهر در رادیوتهران ، اطلاع رسانی مرکز پلیس راه در رادیو ایران صورت گرفته است.

ارایه خدمات اطلاع رسانی اعتماد مخاطب را جلب نموده.

مخاطب امروز رادیو حتی فراگرفتن از طریق گوش را بیشتر از دیروز یاد می گیرد، به حدی که با شنیدن ، مرحله سرنوشت ساز آموزش خود را با برنامه نکتــه ها و  گزینــه های شبکه فرهنگ با موفقیت پشــت سر می گذارد و این موفقیت مهمی در ایجاد عدالت تحصیلی در کشور است .

از سوی دیگر قشر فرهیخته دانشگاهی هم رویکرد جدیدی را نسبت به رسانه شنیداری داشته اند.

در حال حاضر بررسی سرنوشت این رسانه از آغاز تا فردا در دستور کار اهل خرد قرار گرفته زیرا شاهد بروز جدی تر این رسانه در میان مردم هستند.

حرکت علمی آغاز شده ، جنبش نرم افزاری در حوزه رسانه شنیداری ایست که خوشبختانه با هوشمندی مسئولین پیگیری می شود .

از جمله این اقدامات نشست های سلسله ایی ، همایش مشترک "رادیو، گذشته، حال، آینده" است . این همایش به همت دفتر پژوهش‌های صدا و با مشارکت انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، دردانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می شود  که انشالله مباحث جدی را مطرح خواهد کرد.

انشالله در روزهای آتی از کم و کیف مباحث بهره خواهید برد اما در حد خبر اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهم .

دبیرخانه همایش طی اطلاعیه ای از اساتید، دانشجویان، فعالان رسانه‌ای و علاقه‌مندان دعوت کرده است تا در ارتباط با از موضوعات همایش چکیده مقالات خود را ارســال کنند و و یا به پســت الکترونیکی همایش « radio.iacs@gmail.com » ارسال کنند . 

این حرکت و اقدامات دیگر بی شک افق روشنی را برای دست اندرکاران این رسانه دیر آشنا و برنامه سازان خواهد گذاشت. که باید ثمرات آن را به مرور نظاره کرد .

 شاهد

|+| نوشته شده توسط شاهد در چهارشنبه 6 تیر 1386 و ساعت 10:06 ق.ظ | نظرات